Masérna na dosah ruky - Ing. Jaromír Hrbáč - Aquacentrum Bohumín

MEDOVÁ (DETOXIKAČNÍ) MASÁŽ


Na rozdíl od klasické masáže medová masáž odstraňuje tzv. pumpováním z organizmu toxiny – jedy, které se ukládají hluboko v tělesných tkáních kolem páteře po celou dobu našeho života. Toxiny způsobují oslabování organizmu, což má za důsledek vznik různých nemocí. V oblasti páteře se také nacházejí nejdůležitější nervová zakončení, která ovlivňují většinu orgánů v těle. Při onemocnění orgánů, se může medová masáž, podílet na jejích vyléčení. Právě intenzita podráždění pokožky a množství vyloučených toxinů nám umožňuje rozpoznat začátky některých nemocí.

Masáž má široký záběr účinku, je vhodná u mnoha dnes již běžných civilizačních problémů jako jsou:

  • migrény,
  • nespavost,
  • chronická únava,
  • deprese, alergie,
  • pomalé zotavování po nemoci či operaci,
  • pomáhá i u dalších chorob jako je revmatismus, neplodnost, menstruační potíže, poruchy krevního oběhu, žaludeční a střevní potíže apod.

Detoxikace organismu je individuální záležitost. Masáž trvá od 20 do 40 minut v závislosti na jejím průběhu. Během masáže med mění svou konzistenci a barvu. Při velkém množství škodlivin v těle, může být až kašovitý a jeho barva hnědočerná. Při masáží také dochází díky vzniklému podtlaku mezi vaším tělem a dlaněmi maséra k prokrvení kůže (příjemné zahřátí a následné zarudnutí). V důsledku vyplavování škodlivin se po masáži budete cítit příjemně unaveni. Doporučuji dopřát si klid a hlavně dodržovat pitný režim, který napomáhá vyplavování škodlivin. Pro začátek je dobré účinek medové masáže podpořit absolvováním tří až pěti kúr v týdenním intervalu, později už jenom udržovat 1 x měsíčně.

Kontraindikace: alergie na med a jiné včelí produkty, poškození pokožky (čerstvé rány), krvácení v těle (žaludeční vředy apod.), vysoký oční tlak.

CENA
Doba provádění masáže cca 40 minut250 Kč