Masérna na dosah ruky - Ing. Jaromír Hrbáč - Aquacentrum Bohumín

HAVAJSKÁ (LOMI-LOMI)Je to unikátní léčebná masáž, která pochází od starých Polynésanů a mistrů-léčitelů z Havaje, je označována jako perla mezi masážemi. Ve volném překladu termín lomi-lomi znamená masáže milujících rukou. Vychází z rytmických dlouhých tahů dlaněmi, předloktím a lokty. Dalším rysem je to, že dvě odlišné části těla jsou masírovány ve stejném momentě. Například jedna paže nebo dlaň pracuje na rameni a druhá dlaň pracuje na protilehlé kyčli. To pomáhá příjemci se zcela uvolnit, spočinout a pouze „být“, protože pro jeho pozornost je velmi obtížné se soustředit na dvě odlišné partie najednou. Příjemce ležící na masérském lehátku není vnímán jako něco strnulého, ale jako bytost vracející se do rovnováhy a harmonie. Je důležité si pamatovat, že terapeut neléčí, ale napomáhá procesu uzdravování. Krátké hmaty a dlouhé tahy přes celé tělo také pomáhají uvolnit energii, změkčují tělo, podporují volný a hojný tok životní energie v těle příjemce. Masér nechává proudit lásku ze srdce skrze ruce do duše toho, kdo masáž přijímá. Je to velice účinná a přitom maximálně relaxační masáž, která zahrnuje masáž rukou, dekoltu, nohou zepředu, nohou zezadu, hýždí, zad a šíje. Jedná se o jednu z nejluxusnějších masáží.

Pozitivní účinky masáže: stimuluje krevní oběh a lymfatický systém; hluboce relaxuje a harmonizuje; odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí; uvolňuje kloubní spojení; pomáhá detoxikaci organismu.

Kontraindikace – tedy kdy na masáž nechodit: otevřené rány a modřiny; nedávné operace; velké a bolestivé křečové žíly, křečové žíly v zánětu; infekční onemocnění; kožní infekce; popáleniny; záněty; těhotenství.CENA
CELKOVÁ MASÁŽ – trvá cca 70 minut600 Kč